Znajomosc basni braci grimm

Kiedy rozpoczynamy książkę z enova system, zawsze jesteśmy już o nim jedne reklamy i wyrobione zdanie. Ale gdy to obcuje z każdym innym doświadczeniem, mamy kilka faz poznania. Poczynając od nieświadomej nieumiejętności, jak na ślepo staramy się dotrzeć do punkcie, błądząc w zakamarkach struktury, o jakiej nie mamy pojęcia. Wchodzimy w coraz nowe pułapki i uruchamiamy się w małe i naturalne zaułki.

Zbieranie wiedzy Jak dość się porozbijamy na ślepo i podejmujemy rozpoznawać zagrożenia, mamy na okres świadomej nieumiejętności. Szukamy poradników lub kolejnego przewodnictwa. Zbieramy informację oraz krok po kroku, staramy się zaczynać ją w bycie. Bardzo przyjemny etap. Podejmujemy się utartymi ścieżkami, razem z opisanymi wzorami. Pasmo niedokonujących się sukcesów. Ciągle pozyskujemy kolejną umiejętność oraz z momentu do czasu następuje próba wykorzystania jej. Zaliczamy wpadki i znowu trzeba powrócić do tutorialu. Czasem grzebać dość głęboko w pogoni za informacją. Powtarzamy szczególnie te jedne błędy, zdobywamy uczucia i wypuszczamy na nowy etap. Przez ciągłe powtarzanie wpadamy w wprawę i wykorzystujemy nieświadomej umiejętności. Wszystko w tym czasie idzie gdy po maśle. Swoja umiejętność jest jeszcze popularniejsza. Nie boimy się dużych wyzwań. Bywa, że i wspaniałą radą możemy służyć maluczkim. Taka pewność w nas jest. Zawsze są takie obszary, białe plamy, gdzie nasza noga również nie stąpała. Obszary mistrzostwa zarezerwowane dla świadomej umiejętności. Umiejętności w ciepłej formie. Sztuce i pewności absolutnej. Tak są całe procesy poznawcze niezwiązane z bliskimi zdolnościami. Procesy, których nie skupia się z żadną dziedziną.

Poznawanie struktur systemu Tak więcej się dzieje z organizmem. Jak wszą strukturę trzeba poznać. Trzeba zwiedzić miejsca ciekawe a też zwykłe też. I jako od wszystkiego narzędzia nabawić się "odcisków". Atutem jest naprawdę to, że potrafimy stanowić na wsparcie zespołu technicznego. Użyteczność systemu potwierdzana jest dalej nowymi wdrożeniami. O innowacyjności zaświadczają naoczni świadkowie. Niektórzy w euforii używają takich wyrażeń jak "rewolucja". Cokolwiek uważają na pamięci, dowiemy się, biorąc organizm w bycie także biorąc go, aż do zdobycia mistrzostwa.