Urzadzenie diagnostyczne audi

Czym jest kolposkop?

http://www.comarch-polkas.pl/kontakt/

Kolposkop to jeszcze bardziej rozpowszechnione urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Jest ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej klasie układu optycznego ze dodatkowym współosiowym oświetleniem daje możliwość dokładnego zbadania intymnych partii ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można wziąć nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop dodatkowo jego skorzystanie

Kolposkop używa się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a też pochwy i sromu w planie wykrycia zmian, które potrafiły oznaczać o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Podaje się, że dokładność diagnozy przeprowadzonej przez kolposkop wynosi od 79 do niemal 97%, w współzależności z jego kształtu.

Jak wskazuje badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka stoi na fotelu ginekologicznym. Na samym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który ułatwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy realizowany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za usługą którego obserwuje się ściany pochwy i wielkość szyjki macicy w podobnym powiększeniu, przy intensywnym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie doświadczenia i obserwowanie go na profesjonalnym ekranie, a jeszcze pisanie i dawanie dla pacjentki, kiedy również do punktów przygotowania dokumentacji medycznej i dania diagnozy.