Stres i negatywne emocje

Wszystek z nas miewa czasem gorsze chwile w działaniu, bywa przygnębiony albo też zmartwiony. Często takie nastroje są wynikiem negatywnych i stresogennych wydarzeń w swym działaniu, na które nie mamy wpływu. Śmierć bliskiej osoby, strata przyjaciela, rozwód, choroba, utrata lub zmiana pracy - warunków do złego samopoczucia psychicznego może być rzeczywiście wiele. To proste, że pod wpływem takich sytuacji czujemy się przytłoczeni, przygnębieni i smutni. Przecież taki stan powinien prędzej czy później minąć samodzielnie, w siłę upływu czasu. Jak tworzyć, gdyby naprawdę się nie dzieje?

Czujesz się stale przygnębiony i przytłoczony, złe nastroje są bez przerwy przez całe tygodnie? Organizujesz przez nie tracić związek z drogimi lub zaniedbywać swoje obowiązki? Pamiętaj, iż nie każda rana zagoi się samodzielnie. Czasami powinniśmy wziąć po profesjonalną pomoc - nie bierze w współczesnym nic złego. Gdy skutki negatywnych wydarzeń przejęły władzę nad Twoim działaniem, pomocna może pokazać się poradnia zdrowia psychicznego.

W polu takim jak poradnia psychiczna pracują sprawdzeni i certyfikowani lekarze (psycholog, psychiatra, seksuolog, psychoterapeuta). Możesz brać spośród ich postaci na specjalną uwaga oraz wsparcie. Wbrew rozpowszechnionej opinii, pomoce tych lekarzy nie są zarezerwowane wyłącznie dla pań dotkniętych poważnymi chorobami psychicznymi - przeciwnie - powinien się tam zgłosić każdy, kto z dłuższego okresu toczy się z jednym kłopotem w dziedzinie psychicznej - nawet jeśli objawy nie są bardzo intensywne. Lekceważenie złego samopoczucia może wywołać, że rozwiną się u nas choroby takie jak depresja i nerwica. Znacząco utrudniają one trwanie pacjentów, i lecz są w pełni uleczalne, terapia może stać tak duży czas.

Na pierwszej wizycie w poradni zdrowia psychicznego będziesz posiadał rację spotkać się z psychologiem na spotkaniu konsultacyjnym. Takie spotkanie bierze na celu postawienie diagnozy, udzielenie pomoce i ustalenie dalszych działań, którymi mogą być np. skierowanie do psychiatry lub podjęcie psychoterapii u terapeuty.