Starania o ciaze blog

W terminie, kiedy staramy się z bliskim partnerem o dziecko, każdy dzień jest niebezpiecznym czekaniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i skończyły go, by jak już powiadomić rodzinę i przyjaciół o rychłym zwiększeniu się rodziny. A często daje się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie stanowimy w ciąży. Nie łammy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na wszelkie zasadzie działają testy ciążowe łatwe w aptece. Ich funkcjonowanie jest bowiem bardzo popularne. Polega na znalezieniu hormony HCG (dawanego w przypadku zajścia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle prymitywne w eksploatacji i również bardzo delikatne, dlatego należy je wiązać zgodnie w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może płynąć z niewielu czynników:

przeterminowanie – tak samo jak wszystkich innych artykułów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych dodatkowo nie należy używać po upływie terminu ważności. To gdyż jego wartości potrafią być zaburzone, a rezultat będzie niewiarygodny, zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – nacisk na koniec testu ciążowego nie właśnie jego odpowiednie wykonanie oraz odczekany godzina z momentu ewentualnego zapłodnienia. Ważne są również choroby kobiety, podejmowane przez nią leki i wiek. Tak więc, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i zażywające leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w formy powinny raczej zgłosić się do specjalisty, ponieważ w ich sukcesie test może wykazywać ciążę, do jakiej właśnie naprawdę nie doszło, mikroporonienie – czasem sprowadza się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego zakończeniu, wyszedł ujemny. Pewno to nazywać, że dotarło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do specjalistę, ponieważ pewno istniejesz w ciąży pozamacicznej, pośpiech – to najczęstsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich testom będzie silna stwierdzić ciążę teraz w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie dobry ważny składnik: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natury, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, żeby być silniejszą swoboda.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że wykrywają w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy wspominać o tym, że w żadnym wypadku nie są nieomylne a dla większej swobód należy udać się do specjalistę i wykonać specjalne badania. Przecież w razie pomyłek, najczęściej zdarza się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie a na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą zajrzeć w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.