Spalanie kalorii dla leniwych

Zapłodnienie pozaustrojowe to technologia wspomagania rozrodu i objawowego leczenia niepłodności. ART (ang. Assisted Reproductive Technologies), czyli wspomaganie rozrodu obejmuje kilka różnych zabiegów, które przeprowadzają się na poziomie komórkowym. Podaje się je w sezonie, jak inne formy działania nie udały się.

Naukowcy określają zapłodnienie pozaustrojowe miane IVF (ang. In Vitro Fertilization). Jest ostatnie sezon łaciński. Badania liczy się na dwa rodzaje. In vivo to wydarzenia, które wykonują się w warunkach laboratoryjnych, wewnątrz organizmu ludzkiego. In vitro to poczucia poza organizmem żywym (“na szkle”).
Zapłodnienie in vitro polega na doprowadzeniu do zapłodnienia komórki jajowej poza ciałem kobiety. W obecnym celu rzuca się jej hormony, które sterują procesem owulacji, a potem pobiera komórki jajowe i buduje je z plemnikami (męskimi komórkami rozrodczymi). Cały ten proces robi się w warunkach laboratoryjnych. W okresie, gdy zapłodniona komórka otwiera się dzielić, zarodek dostarczany jest do organizmu kobiety, żebym mogło dotrzeć do jego implementacji (zagnieżdżenia) w macicy. Jeśli się to uda – powstaje ciąża, która szybko dalej zachodzi w szkoła naturalny.
W szkole IVF-ET (klasycznej) do zapłodnienia dochodzi samoistnie na specjalnej szalce, na jakiej spotykają się komórki jajowe i plemniki (50-100 tysiecy). Kojarzą się one ze sobą w układzie 24 godzin dając kilka zarodków. W tym celu robi się im warunki zbliżone do tych które są wewnątrz ludzkiego organizmu. Metoda ta stanowi mocno bogata i inwazyjna.
Jakie są wskazania do zapłodnienia in vitro? Początkowo metoda ta dedykowana stanowiła dla kobiet z złymi jajowodami. Teraz tych wskazań jest moc i liczą również czynnik męski. Zapłodnienie in vitro zwykle prezentuje się z czterech etapów. Są wtedy stymulacja hormonalna jajników (w planie produkcji ogromniejszej grupy komórek jajowych), pobranie silnych i kobiecych komórek rozrodczych, zapłodnienie w warunkach laboratoryjnych oraz implantacja startu w gronie matki.