Spalanie kalorii dla leniwych

Zapłodnienie pozaustrojowe to technologia wspomagania rozrodu i objawowego leczenia niepłodności. ART (ang. Assisted Reproductive Technologies), czyli wspomaganie rozrodu obejmuje kilka różnych zabiegów, które przeprowadzają się na poziomie komórkowym. Podaje się je w sezonie, jak inne formy działania nie udały się.

https://www.grupa-wolff.eu/oferta/zawory-dozujace/

Naukowcy określają zapłodnienie pozaustrojowe miane IVF (ang. In Vitro Fertilization). Jest ostatnie sezon łaciński. Badania liczy się na dwa rodzaje. In vivo to wydarzenia, które wykonują się w warunkach laboratoryjnych, wewnątrz organizmu ludzkiego. In vitro to poczucia poza organizmem żywym (“na szkle”).
Zapłodnienie in vitro polega na doprowadzeniu do zapłodnienia komórki jajowej poza ciałem kobiety. W obecnym celu rzuca się jej hormony, które sterują procesem owulacji, a potem pobiera komórki jajowe i buduje je z plemnikami (męskimi komórkami rozrodczymi). Cały ten proces robi się w warunkach laboratoryjnych. W okresie, gdy zapłodniona komórka otwiera się dzielić, zarodek dostarczany jest do organizmu kobiety, żebym mogło dotrzeć do jego implementacji (zagnieżdżenia) w macicy. Jeśli się to uda – powstaje ciąża, która szybko dalej zachodzi w szkoła naturalny.
W szkole IVF-ET (klasycznej) do zapłodnienia dochodzi samoistnie na specjalnej szalce, na jakiej spotykają się komórki jajowe i plemniki (50-100 tysiecy). Kojarzą się one ze sobą w układzie 24 godzin dając kilka zarodków. W tym celu robi się im warunki zbliżone do tych które są wewnątrz ludzkiego organizmu. Metoda ta stanowi mocno bogata i inwazyjna.
Jakie są wskazania do zapłodnienia in vitro? Początkowo metoda ta dedykowana stanowiła dla kobiet z złymi jajowodami. Teraz tych wskazań jest moc i liczą również czynnik męski. Zapłodnienie in vitro zwykle prezentuje się z czterech etapów. Są wtedy stymulacja hormonalna jajników (w planie produkcji ogromniejszej grupy komórek jajowych), pobranie silnych i kobiecych komórek rozrodczych, zapłodnienie w warunkach laboratoryjnych oraz implantacja startu w gronie matki.