Sims 2 kasa fiskalna

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą, w jakiej wykorzystują kasy rejestrujące muszą przestrzegać bardzo dużo wymogów. Drinkiem spośród nich stanowi cel posiadania papierowych rolek z kopiami paragonów przez określony w wygodnym rozporządzeniu okres, jaki z 2013 rokiem uległ przedłużeniu.

Do 31 grudnia 2012 roku na platformie rozporządzenia Ministra Finansów z 2008 roku obowiązywał okres przejściowy razem z jakim kopie paragonów fiskalny potrzeba było trzymać przez okres dwóch lat. Począwszy z początku roku 2013 przechowywanie paragonów z kasy fiskalnej uległ zmianie i został przedłużony na stan lat pięciu. Podatnicy rejestrujący sprzedaż na kasach finansowych w roku 2013 powinni zachować kopie paragonów dokumentujących sprzedaż za rok 2012 i 2011, natomiast wcześniejsze kopie paragonów można trwale zniszczyć. Ale muszą pamiętać więcej o tym, że zarchiwizowane kopie paragonów z 2013 roku muszą przechowywać aż do roku 2018, ze względu na ostatnie, że okres pięcioletni miany jest od końca roku kalendarzowego, w jakim upłyną termin płatności podatku.
Dlaczego przechowywanie kopii paragonów fiskalnych ma czas pięciu lat? Przede każdym ze powodu na ostatnie, że czas przedawnienia się zobowiązania podatkowego wynosi właśnie pięć lat.
Żyje wiele obaw czy archiwizowanie kopii paragonów przez naprawdę duży czas jest korzystne. Jednakże resort finansów uważa, że pięcioletni okres jest oznaczanie dla prawidłowości rozliczeń podatkowych. Kopie paragonów są jedynymi dowodami, które dokumentują sprzedaż, jej wielkość wartość oraz stawki podatkowe.
Na uwagę jednak zasługuje fakt, że pomimo iż ustawodawca wskazał określony poziom do archiwizowania kopii rolek z paragonami fiskalnymi to nie wskazał jakości w której winnym być one noszone. Najtańsze kasy fiskalne kraków przechowują paragony w postaci papierowej.  Kasy ważniejsze z rozbudowanym modułem mają szansa archiwizacji elektronicznej paragonów. Należy jeszcze mieć, że nawet fakt likwidacji działalności gospodarczej w żaden możliwość nie zwalnia przedsiębiorcy z ustawowego obowiązku przechowywania kopii paragonów z kas rejestrujących.