Seksoholizm onet

Seksoholizm to związanie od seksu - choroba, wyrażająca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zainteresowań i energii seksualnej, w jaki te potrzeby dominują nad innymi, mając o sensie życia". Ujawnia się na rozmaite sposoby - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z porady na będącą w współczesnych latach swobodę seksualną, rodzaj popularności i dopuszczenia na ciekawe zachowania seksualne problem może być bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się z obecnym punktem trafia na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle szuka nowych doświadczeń seksualnych - w pozostałych organizacjach i konfiguracjach. Seksoholik więc nie koniecznie stereotypowy macho, jednak taki obraz jawi się w górach wielu osób. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych stanowisk leży była chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to świadomości mocno niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest zabiegiem na zwiększenie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak środek i stres.

Do wzroście choroby mogą dodać się również wzorce zabrane z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, która zamierza zgubny wpływ na dalekie dziedziny życia kobiety uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą sprawić do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Celem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak żeby akt seksualny nie był tylko kluczem do spełnienia atawistycznego popędu, ale także zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.