Seksoholizm a zaburzenia erekcji

Seksoholizm to związanie od seksu - choroba, ukazująca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zainteresowań i aktywności seksualnej, w jaki te potrzeby panują nad innymi, decydując o sensie życia". Pokazuje się na nowe sposoby - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z przyczyny na będącą w nowych latach swobodę seksualną, rodzaj popularności i uznania na inne zachowania seksualne problem potrafi żyć bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się z ostatnim problemem trafia na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle poszukuje nowych doświadczeń seksualnych - w nowych odmianach i budowach. Seksoholik toż nie koniecznie stereotypowy macho, jednak taki obraz jawi się w górach dużo kobiet. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych podejść jest była chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to świadomości bardzo niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest systemem na zwiększenie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak stres i stres.

Do wzrostu grypy mogą przydać się również wzorce zabrane z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, która ma negatywny wpływ na dalekie dziedziny bycia kobiety uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą spowodować do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Końcem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak żeby akt seksualny nie był wyłącznie preparatem do spełnienia atawistycznego popędu, ale także zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.