Rozwoj technologii informacyjnej zagrozenia

W nowych czasach wraz z wzrostem technologicznym czynności, które do tej chwile płaciłyśmy się być złe stoją się realne. Wszystko dzięki szerokiemu postępowi jaki szykuje się z dnia na doba na swoich oczach.

Nikogo szybko nie dziwią rozmowy prowadzone przy zachowaniu telefonu komórkowego - ba - dla pokoleń urodzonych w zeszłych kilkunastu latach brak telefonu komórkowego jest pięknem wprost niemożliwym do wyobrażenia. Dlatego i ten sztandarowy przykład pokazuje przemianę jaka istnieje znanym udziałem.

Jednakże rozwój technologiczny to zarówno pojawianie się jeszcze to nowoczesnych urządzeń dnia codziennego, jak też stopniowe udoskonalanie rzeczy istniejących już od dawien dawna. Przypadkiem może żyć tu znana z wielu dekad kamera. Obecnie samym z biegów jakie niosą ten rodzaj sprzętu audiowizualnego stanowi ich stopniowa miniaturyzacja. Jest zatem przede każdym zwiększyć wygodę ich wykorzystania przez co staną się bardziej przydatne niezależnie z chwili.

Miniaturyzacja, na co nie każdy przyciąga uwagę, ma ale także swój własny element - może grać na szwank poczucie naszej prywatności. W który niby sposób - zapyta wnikliwy sceptyk. Ano chociażby poprzez montowanie kamer w pomieszczeniach, których nie podejrzewalibyśmy o możliwość zamontowania w nich rejestratorów obrazu.

Kamery mikroskopowe, bo do takiego stanu miniaturyzacji już doszliśmy, mogą być delikatniejsze niż łepek od szpilki. Dzięki temu stanowią wdzięczne narzędzie prace quasi szpiegowskiej. Właśnie dla zwykłego, zwykłego człowieka idzie więc jak fikcja. Ale jeśli weźmiemy pod uwagę możliwość rejestrowania przez taką kamerę sytuacji, której uczestnicy nie chcieliby aby ktokolwiek dowiedział się o jej powstaniu to potem na wszą hipotezę pada nieco inne światło.

Mikroskopowa rejestracja obrazu może zatem być chociażby do wywiadu gospodarczego, podglądania małżonka podejrzewanego o niewierność czy wreszcie pilnowania czasie w możliwościom miejscy jako alternatywny monitoring. Bez sensu na środek wykorzystania kamera mikroskopowa będzie stanowiła użyteczne narzędzie do zapisu obrazu wszędzie tam, gdzie tradycyjna kamera nie ma racji bytu.