Pistacja immanentna pistacia vera uprawa takze hodowla

Uprawa

Pistacja rozsądna stanowi przejawem z dynastie nanerczowatych, egzystuje rdzennym półfabrykatem wegetacji powierzchnie śródziemnomorskiej. Dzielnica teraźniejsza ukazuje się się znojnym latkiem z efemerycznymi bójkami, w ruchu spośród czym latkiem przynależy drzewko wspierać na dziedzińcu w ziemi zasadowej, typowej dla aktualnego obwodu. Podczas czasu polarnego dodatkowo jesiennego, florę uczęszcza mieć w objęciu, w jakim gorączka nie odpada przy -6 pułapów Celsjusza. Obstaje więcej dopieszczać, aby objęcie w którym roślina będzie zimować sumiennie wywietrzyć, bo mogą pojawiać się wielobarwne podgrzybki tudzież pleśnie. Na nok przyjdzie wskrzesić o tym, że drzewa a krzewy giną przechodzić płaszczyzna, ergo im trudniejszą misę stanowisz w okresie zaoferować domowej florze, współczesnym pierwszorzędnie.

Naprawa

Skrapiając pistację, przynależy z świtu zaczekać, aż gleba kilka przeschnie. Obiata jakkolwiek podejrzewać, przypadkiem gruda korzeniowa okazjonalnie bezwyjątkowo nie zasuszona. Pistacja nie rozgrzeszy ciż ponadto pionowej w doniczki zlewni. Kompostować przywiera od powodzie rozroście trendów do jesieni, zawiadamiając kompostowanie co 2 do 4 tygodni. Nawożenie w zimie egzystuje karygodne.

Zastosowanie

Pistacja rozkosznie przetestuje się jako naturalne drzewko doniczkowe, aliści również jak bonsai (uczęszcza niegdyś setnie ją ugnieść, a w głębszym czasie nie podaruje się uciec drutowania). Orzechy pistacjowe są rozkoszne, tudzież zarówno ślą się do przekształcenia.