Pakowanie prozniowe wady

Pakowanie próżniowe daje ogromną przewagę nad tradycyjnymi formami pakowania i chronienia. Produkty zapakowane w obecny rada dłużej zachowują świeżość i są łatwiejsze w transporcie na większe odległości.

Robią one na wartości odsysania powietrza z opakowania foliowego, które jest jednocześnie zgrzewane i szczelnie zamknięte. Pierwsze części każdej nawet podstawowej pakowarki to pompa odsysająca powietrze i listwa zgrzewająca. Wyróżniamy dwa typy pakowarek: - pakowarka komorowa - gdzie wszystek efekt w opakowaniu jest wtłaczany we pomieszczeniu specjalnej komory. Powietrze jest odsysane z pełnego wnętrza komory. Stanowi obecne zwłaszcza modna forma. Po wyjściu procesu zwykle komora otwiera się samoczynnie. Ten typ urządzenia pozawala na szeroką powtarzalność procesu i elastyczność w wyborze parametrów ważni i chęci zgrzewania. Rozmiary urządzeń wahają się z małych umożliwiających pakowanie jednego towaru na raz do dużo wygórowanych wymagających specjalnych kół uczestniczących w przemieszczeniu sprzętu. - pakowarka listwowa - przedstawiam się zewnętrznym typem ssania. Zazwyczaj stanowi ona małych rozmiarów. Produkty znajdują się na zewnątrz urządzenia i do klucza jest montowany jedynie koniec worka. Odsysanie więc przeprowadza się na zewnątrz komory. Dla tego gatunku urządzania wymagane są specjalny typ worków przyśpieszające cały proces pakowania próżniowego.

woreczki próżniowe

Pytanie istotne jest, który wariant wybrać? Pakowarka listwowa zapewnia lepszą mobilność. Stanowi ona również na pewno tańsza niż jej komorowy odpowiednik. Pakowarka listwowa umożliwia obróbkę artykułów o niestandardowych wzorach i gabarytach. Za pakowarką komorową przemawiają natomiast mniejsze koszty materiałów eksploatacyjnych, głównie worków. Powtarzalność procesu pakowania i związana spośród obecnym większa miarę pakowanych produktów na doba. Dla zastosowań amatorskich albo w średniej gastronomi wystarczy mała bezkomorowa pakowarka. Dla zastosowań finansowych w pełnych sklepach lub zakładach produkcyjnych idealniejszym lekarstwem będzie wybór pakowarki komorowej. Przyśpiesza to mechanizm pakowania zaś w większym horyzoncie czasowym pozwala na zaoszczędzenie kosztów worków. Na Własnym targu istnieje sporo producentów pakowarek. Tepro to spółka produkująca pakowarki próżniowe, będąca na placu już 50 lat!