Orzezwiajacy koktajl bananowy

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który również zaspokoiłby ich wymaganie oraz orzeźwił. W takim wypadku świetnie konsultują się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego lub i kruszonego lodu. W internecie i sztukach kucharskich można znaleźć wiele wzorów na świeże napoje tego typu. Tak można zaopatrzyć się w smaczne koktajle w restauracji, sklepie lub lodziarni, jednak warto pokazać się przygotowywać je jednemu. Jest toż nie tylko zdecydowanie tańsze rozwiązanie, ale te lepsze. Eksperymenty w kuchni dają wielką satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny lub znajomi, którzy wpadną z wizytą w jakikolwiek upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, stanowi obecny o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można dostać o wszystkiej chwili roku, nie tylko latem, a mleko to składnik wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jakieś z najpopularniejszych owoców na rynku. Otrzymany napój jest przyjemny, piękny i zdrowy - jednak każdy gęsty koktajl można mówić jak samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym ciekawym sposobem napoju stanowi ten o smaku truskawkowym. Najlepiej przygotowywać go w sezonie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najlepsze i widoczne na wszystkim stoisku. Idealnym wyjściem jest połączenie mleka, truskawek i owoców - ta szczególna praca będzie doskonałym doznaniem dla polskich kubków smakowych.

Oczywiście można podawać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, wykonany z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! A może brzoskwiniowe orzeźwienie? W przypadku brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. Oraz co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest silne - rozmawiam z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście plan na koktajl i finalne artykuły to też nie wszystko. Powinien być podobni sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z pewnej firmy czy solidna rozdrabniarka do owoców. Na rynku jest sporo takich artykułów i warto przeznaczyć chwilę na ich porównanie, aby wybrać taki, który tak wykona nasze wyglądania i potrzeby. Uważam, że o zainwestować w blender z lokatą kruszenia lodu, który sprawi się nie wyłącznie do deserów owocowych, ale te na dowód do tworzenia mrożonej kawy.