Nerwice mowy

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) broniły się częstym punktem w nowoczesnych czasach. Wynika zatem ze koleje swego myślenia. Obecnie wszyscy żyjemy szybko a często brakuje nam czasu na odpoczynek, wypoczynek i regenerację. A kiedy rozpoznać obok siebie takie zaburzenia?

wystawianie faktur vat

Objawy
Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Zawsze są to bóle głowy, żołądka i uczucia. Może dawać i brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, i nawet małe objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się jedynie w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie sytuację z obecnego, iż ich reakcje ciała nie są tak sensu. Jednak trudno jest się im ich pozbyć.

Fobie
Zaburzenia nerwicowe zwykle stosują się z różnymi fobiami. Chory boi się takich sytuacji, ponieważ jego ciało reaguje następnie w “dziwny” i oryginalny sposób. Towarzyszy temu zabieg motywacji, tendencje do dzieła, spadek samopoczucie i ciągłe uczucie poddenerwowania. Poprzez ostatnie chorzy często skarżą się na wywiady ze snem, a nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie
Najskuteczniejszą formą w leczeniu nerwicy jest psychoterapia. Podaje ją własny gabinet psychiatryczny w Krakowie. W wypadku zaburzeń nerwicowych najlepsze efekty przynosi terapia “poznawczo-behawioralna”. Dzięki niej wolno zapomnieć “błędne koło”. Pacjent łącznie z psychiatrą analizuje po kolei inne postaci z pełnego życia, podczas jakich zajmował objawy nerwicy. Dzięki temu oddala się jego środek i chory oswaja się z dobrymi rzeczami. W pewnych przypadkach potrzebne jest dodatkowo leczenie farmakologiczne. Jednak same leki nie nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w związaniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre efekty.