Mikroskopy szkolne z lusterkiem

Przygotowywaliśmy szkolną pracownię fizyczno – chemiczną. Najpierw musieliśmy określić, jaki mebel będzie nam potrzebny. Oprócz innego typu szkiełek, probówek i menzurek złożyliśmy także zapotrzebowanie na mikroskopy. Oczywiście zależało nam na ostatnim, by stanowiło ich jak daleko, bo działania spośród ich użytkowaniem bardzo podobają się młodym i wynoszą pewnego rodzaju innowację dydaktyczną.

 

Kiedy szefostwo nauczyło się z swym zamówieniem, od razu pojawiły się problemy. My w własnej specyfikacji wskazaliśmy nie tylko ilość potrzebnego sprzętu, a i wymieniliśmy mikroskopy konkretnej firmy. Wiedzieliśmy, że dostarcza ona sprzęt wysokiej jakości, ale niestety droższy od tamtych otwartych na zbycie. Natomiast tegoż oczywiście dyrekcja nie chciała uznać, argumentując, że ważna jednak kupić mebel w przyzwoitszej cenie. My z kolei nie chcieliśmy ustąpić. Przecież doskonale wiadomo, że dzieciaki niekoniecznie znają się delikatnie obchodzić ze sprzętem, a mikroskopy naprawdę łatwo jest zepsuć czy uszkodzić. Wystarczy zgubić czy potłuc szkiełko albo przez niewłaściwy chwyt oderwać soczewkę i szybko szkoda gotowa. A gdybyśmy szli na sprzęcie lepszej firmy, mielibyśmy z niej gwarancję także na uszkodzenia mechaniczne, dokładnie w ciemnym zakresie, tylko lepsze to niż nic.
Dyrekcja rozważyła nasze atuty i wreszcie wyraziła zgodę, by zakupić mikroskopy, o które wnioskowaliśmy. Z nowym zamówieniem nie było zgodnych problemów, to szybko wysłaliśmy listę potrzebnych rzeczy do nazwy oraz liczyli na przesyłkę. Po jej osiągnięciu sprawdziliśmy, czy nic się nie zniszczyło po drodze, a następnie zaczęliśmy wyposażać pracownię. Zaraz po kilku dniach ważna było skorzystać z drugich sytuacje. Mikroskopy zrobiły popularność wśród naszych uczniów. Na dowolnej lekcji dzieciaki dopytywały, czy dzisiaj będzie bogata skorzystać ten instrument oraz ewentualnie można coś sobie szybko obejrzeć.
Pokazało się, że obrany przez nas sprzęt wykonywa się doskonale, nie psuje się, a ewentualne drobne uszkodzenia można szybko naprawić. Mikroskopy, które wybraliśmy, świetnie przydały się w dalszej pracy dydaktycznej.