Konkurencja monopolistyczna

Aborcja jest ciągle niesłabnącym tematem tabu. Wbrew tego, co jakiś czas media dotyczą ten wiążący temat, pokazując wywiad z zagorzałym przeciwnikiem aborcji lub wręcz przeciwnie. Oczywiście, zatajanie problemu nie wesprze w jego rozwiązaniu, tylko z przeciwnej strony jego rozdmuchiwanie także nie. A toż, że problem jest, nie ulega żadnej wątpliwości. Według prawa i ponadto wedle wartości czystych i religijnych aborcja, czyli przerwanie ciąży, jest nielegalne. Istnieje wówczas bowiem przerwanie nienarodzonego, ale już rozpoczętego dziecka, które zależy stałej i niezbywalnej ochronie. Są przecież wyjątki prawne, które umożliwiają matce dziecka na rozwiązanie ciąży. Takimi elementami jest otwarte zagrożenie zdrowia lub życia matki, życie przyszłego dziecka i wykrycie poważnych, nieuleczalnych wad dziecka. Dają się jednak sytuacje, kiedy przyszła mama nie powinna mieć dziecka: wszystko jedno lub toż z okazje słabej kondycji materialnej, bądź też niezwykle młodego wieku. W takiej formie, oczywiście - w prawie polskim i kościelnym usunięcie wybiera jest nielegalne. Przyszłej matce jest więc albo nielegalne przerwanie ciąży, wywołanie poronienia albo narodzenie dziecka, by następnie przeznaczyć je do adopcji.

Oczywiście, nie będziemy tutaj żadnej ze stron, ani zabraniającej ani popierającej aborcję, usprawiedliwiać. Nie liczymy i zamiaru ukrywać faktu, iż w normalni przykładów do ciąży by nie doszło gdy nie nieuwaga kobiet. Lub co bądź panie nie są istotami wiatropylnymi. Są przecież różne sprawy w utrzymaniu i kobiety a ich nastawienie do niektórych historii stanowi dużo indywidualne. I, abstrahując już nawet od nieuważnych nastolatek, których główne wydarzenia z seksem przestały się ciążą, ale zdarza się. Zdarza się, że majętne kobiety, będące pracę której nie mogą i nie chcą pogodzić z produkcją, przyjmują się na aborcję. Oczywiście, prawo polskie im toż uniemożliwia, muszą to szukać usług w szpitalach niemieckich, słowackich i austriackich.

Nie pasuje wątpliwości, że w grup przypadków niechcianej ciąży ważna by wszystko skierować do szybkiego stwierdzenia „powinien było uważać”. Oraz o ile w sukcesu kaprysu aborcja faktycznie winna stanowić zabroniona, naprawdę w momentach dozwolonych prawnie rząd Polski powinien umożliwić kobiecie przerwanie ciąży. Jak jednak oczywiście z przeszłości, nawet mimo spełnienia prawnych warunków, nie raz lekarze odmawiają wykonania zabiegu, narażając na wielkie zagrożenie utraty istnienia a zdrowia nie tylko kobietę, lecz jednocześnie inne dziecko. Zaś wówczas istnieje zjawiskiem niedopuszczalnym.