Instalacje przeciwwybuchowe

Zakłady produkcyjne i ekonomiczne potrafią być czasem bardzo skomplikowanym miejscem. Może zajść w nich do pożaru, wycieku groźnych substancji lub wybuchów.
Początki są szczególnie niebezpieczne, ponieważ przebiega w ich trakcie nagłe wyzwolenie niezliczonych ilości energii. Pożar potrafi dość długo się otwierać i zostać w chwilę opanowanym, wyciek można neutralizować tamami i sorbentami, natomiast wybuch w trakcie zajścia automatycznie potrafi zabrać mieszkanie oraz zdrowie ludzkie. Jest zatem sensem, dla którego wybuchom należy unikać z wyprzedzeniem.

 

Aby wybuchł mógł ulec muszą stać przeprowadzone dwa główne warunki:
1) musi wystąpić mieszanina wybuchowa (w domach produkcyjnych głównie gazowa),
2) wymaga być inicjator wybuchu (iskra, płomień, wyładowanie elektryczne, lub nowe źródło światła).

Żeby nie dołączyło do stworzenia mieszaniny wybuchowej, powinniśmy zamontować czujniki wykrywające niebezpieczne gazy. Jeżeli jednak, okazało aby się, że czujniki zawiodły i mieszanina wybuchowa już powstała, należało by zadbać o uniemożliwienie zajścia wybuchu. Ponieważ zakłady są najczęściej oświetlone dwadzieścia cztery godziny na dzień, źródło oświetlenia jest najzwyklejszym inicjatorem wybuchu.
Oprawa ab 50 stworzona przez firmę WOLF jest właściwym rozwiązaniem w takich przypadkach. Istnieje wówczas styl oprawy zawieszonej, która zbuduje istnieje w technologii przeciwwybuchowej. Oprawa ab 50 jest przeznaczona dla żarowych oraz wysokoprężnych wyładowczych źródeł światła. Oprawa jest przygotowana zgodnie z zastrzeżeniami dyrektywy ATEX (94/9/WE).
Firma WOLF jest sprawdzonym dostawcą przeciwwybuchowych opraw świetlnych. Zaufanie zdobyła wśród największych firm, dzięki kondycji oraz niezawodności. Spokojnie można sprawdzić, że stosując wyroby firmy WOLF takie jak oprawa ab 50, zyskujemy na bezpieczeństwie, prestiżu i spokoju ducha własnym oraz pracowników.