Ginekolog enel med krakow

Kolposkop stanowi ważne narzędzie w sztuce ginekologa, dlatego przed jego zakupem należy wykonać fachowy rekonesans. Przy tworzeniu wyboru urządzenia optycznego tego modelu, należy zwrócić opinię na etap czynników, z jakich koszty bynajmniej nie są faktorem najważniejszym. Należy ale mieć, iż za niska cena kolposkopu może oznaczać niską jakość wykonania, co uwalnia się negatywnie na jakości obrazu, niestabilności pantografu i braku oprogramowania pozwalającego na rzetelną ocenę zgromadzonego materiału wizualnego.

Jakość obrazu powinna wynosić ważne kryterium, ponieważ przy zakupie kolposkopu to dzisiaj parametry układu optycznego mają najdłuższe znaczenie. Warto zająć się miejscem produkcji soczewek z konkretnego rodzaju kolposkopu oraz przyjrzeć się, czy układ optyczny jest kilka trybów przybliżania, a i jak szeroki jest zakres ogniskowania, czyli ustawiania ostrości obrazu. Dokładność kolposkopu istnieje wyjątkowo bardzo dużym aspektem, dlatego ramię pantografu musi zapewniać swobodny, jednak również precyzyjny trend w wszystkiej dziedzinie. Odpowiednio wyważone ramię pantografu oraz wykorzystanie dobrej klasy siłowników pneumatycznych to inne istotne właściwości dobrego sprzętu.

Jeśli idzie o lampę kolposkopu, to tradycyjne żarówki stały się już anachroniczne, lecz nadal ważna jest maksymalna moc światła oraz oferta jego regulacji. Nowoczesne diody w technologii LED mają niższe wymagania energetyczne, co wydłuża żywotność lampy i usuwa niebezpieczeństwo nagrzania pola badania. Ostatnim zasadniczym aspektem przy nabywaniu kolposkopu jest natomiast ergonomia wyrobu, bowiem ze powodu na specyfikę zawodu lekarza ginekologii, wszystkie funkcje omawianego urządzenia optycznego powinny być obsługiwane jednorącz.