Ewidencja komputerowa

Często możemy stwierdzić w zakładach wyposażenie stanowiska kasjera w perspektywie nowoczesnego komputera - często z dotykowym ekranem - oraz drukarki finansowej i tradycyjnego bądź wbudowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie rozwiązania powszechnie używa się w ogromnych marketach oraz sklepach przylegających do budów sklepów.

Istnieje w nich daleko asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, a też produkty równie przeważnie są sprzedawane, jak również zajmowane. Stąd też zachodzi potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży oraz przeprowadzania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go ponad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie zazwyczaj ale ta komputeryzacja jest wymagana. Przykładowo, gdy przechodzimy do tworzenia z ograniczonym sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo specyficznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W sytuacji kiedy jednorazowo zamawiamy kilka bądź kilkanaście sztuk jednego produktu raz na dwa tygodnie a jeżeli rodzaj asortymentu nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. To wystarczy asortyment wydać na parę lub kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z wartościami na dowolnym samym produkcie. W sprawie gdy tego gatunku jest kilka, nie ma przy tym ogrom pracy, i przyjemnie jest upilnować wszelkie nowości w zakresie ceny czy ilości artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik ma określony pułap dochodów, wówczas musi stosować tego narzędzia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kasy i użycia jej przy każdej transakcji, jest duży wybór co do guście kasy. W wypadku małego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, który nie jest zbyt wielu funkcji, i jest popularny w obsłudze. Możemy z głowy założyć, że są to prawa najważniejsze dla nas w sukcesu zakupu kasy i że przez duży moment nie ulegną one zmianie.