Bezplodnosc mezczyzny a in vitro

Niepłodność u mężczyzn zrobiona jest przede każdym małą ruchliwością plemników, złą jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest efektem złej jakości nasienia, czyli zmniejszoną liczbą plemników (tanio niż 20 mln w 1 ml) czyli ich zmniejszoną ruchliwością.

Pomysł na toż są m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste korzystanie z sauny, mała i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność wywołana jest przez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w końcu przebytej infekcji czy urazu. Działa to bowiem czasem brakiem w nasieniu dojrzałych plemników, a czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na pozycje rozrodcze wpływać mogą również choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym krokiem w działaniu męskiej niepłodności jest zmiana sposobu życia. Pomoże na pewno aktywność ruchowa oraz rezygnacja z używek np. alkoholu. Na sytuacja nasienia korzystnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, można w owoce i warzywa oraz dostarczanie do organizmu witaminy I także C. Jeśli niepłodność jest efektem zaburzeń hormonalnych pacjentowi zalecane są hormony. Niedrożność nasieniowodów zmienia się w pewnych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyNiepłodność może posiadać i podłoże genetyczne. Warto zdobyć toż pod opiekę zwykle w sukcesu, gdy u partnerki przybyło do kilku poronień z urzędu. Często obniżenie płodności wynika z nieprawidłowości w chromosomach. Również istnieje obecne kategoria genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności pewno istnieć i przebycie świnki. Ta choroba wieku dziecięcego u małych chłopców że istnieć znacznie groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po dokonaniu dojrzałości płciowej, może spotkać zapalny obrzęk jąder, które powodować może niepłodność. Równie groźne są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia stworzone przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto wspomnieć jeszcze o Systemie Kallmana. Stanowi ostatnie schorzenie genetyczne, które określa się brakiem lub zanikiem powonienia, a czasem i opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U mężczyzn dotkniętych tym zaburzeniem są bardzo delikatne jądra, prącie i zły poziom testosteronu. Wskazywania na leczenia maja pacjenci z zakresem jąder powyżej 2,5cm.